„Mano kojos negražios – man nepatinka sutrūkinėję kapiliarai“, „Gal tie kapiliarai ir nėra tokie ryškūs, bet panaikinti juos tikrai norėčiau“ – tai frazės, kuriomis pokalbių forumuose dalinasi įvairaus amžiaus moterys ir vyrai, bandydami rasti gerų patarimų, kaip susidoroti su šia problema. Žinoma, geriausias būdas išvengti išsiplėtusių kapiliarų yra tinkama prevencija: galima nešioti specialias kelnes, vengti kontrastinio dušo ar plaukelių šalinimo būdų, kurių metu jie ne nuskutami, o raunami, valgyti daug vitamino C turinčių produktų. Vis dėlto kartais tokių priemonių imtis būna jau per vėlu. Ką tokiu atveju daryti? Jums tikriausiai bus įdomu daugiau sužinoti apie dermatologijos klinikose atliekamą kapiliarų šalinimo lazeriu procedūrą.
Lazeris – tai prietaisas, kuriuo galima išspręsti daugybę odos problemų. Skirtingų šviesos bangų ilgių lazeriai gali pasitarnauti šalinant įvairiausias odos sveikatai ir grožiui kenkiančias bėdas, pradedant spuogais, apgamais ir randais, baigiant strijomis ir sutrūkinėjusiais kapiliarais. Kapiliarų šalinimas lazeriu nėra naujovė medicinos pasaulyje, todėl profesionaliai šią procedūrą galinčių atlikti dermatologijos klinikų kasmet vis daugėja.
Procedūros esmė – kapiliarų šildymas lazerio bangomis, kol jų sienelės sulimpa ir yra priverčiamos pasišalinti iš organizmo natūraliu būdu. Kapiliarų šalinimo lazeriu „šalutinis poveikis“ – atjaunėjusi oda toje vietoje, kurioje buvo naikinami nepageidaujami kapiliarai. Lazeris suintensyvina medžiagos, atsakingos už odos atsinaujinimo procesus – kalogeno – gamybą, todėl oda ne tik „netenka“ sutrūkinėjusių kapiliarų, bet ir tampa elastingesnė, skaistesnė, ji atrodo jauniau. Lazeriu kapiliarus galima šalinti ne tik nuo kojų, bet ir nuo veido, rankų, kitų kūno vietų.
Dauguma pacientų jausmą, kuris apima kapiliarų šalinimo lazeriu metu, prilygina uodo įkandimams ar „skruzdėlyčių bėgiojimui“. Kai kuriems pacientams procedūros metu skauda odą, todėl ji patepama nuskausminančiu kremu, gausiai šaldoma. Po procedūros oda gali šiek tiek pabalti ar parausti, atsirasti nedidelių šašų, kurie per kelias dienas nukrenta.
Vienos nepageidaujamų kapiliarų šalinimo lazeriu procedūros gali ir nepakakti, ypač jei sutrūkinėjusių kapiliarų yra daug ir jie išsidėstę plačiai. Iš vienos pusės, lazeris labai tiksliai nusitaiko būtent į problemines odos vietas ir nepažeidžia audinių, kuriuose nėra sutrūkinėjusių kraujagyslių. Iš kitos pusės, lazerio skleidžiamas spindulys yra labai siauras, todėl norint pašalinti daug kapiliarų reikia padaryti nemažai impulsų, o nuo jų skaičiaus priklauso ne tik procedūros laikas, bet ir jos kaina. Be to, procedūros efektas nėra amžinas ir po kelių mėnesių ar keleto metų gali tekti vėl apsilankyti lazerinėje klinikoje.
Jeigu sergate kraujagyslių ligomis, atlikti kapiliarų šalinimo lazeriu jums greičiausiai nepavyks. Lazerinės procedūros netinka ir besilaukiančioms mamytėms, žmonėms, kurių oda linkusi randėti. Bet kokiu atveju prieš gydantis lazeriu savo gydytoją reikia informuoti apie visas ligas, kuriomis sergate ar esate sirgę.