Laikas yra labai svarbus kiekvienam skubančiam ir užsiėmusiam šiuolaikiniam žmogui. Taigi pasirinkus dantų implantavimo procedūras norime kuo greičiau sužinoti, kiek laiko truks visas gydymo kursas. Aptarsime dažniausiai pasitaikančią gydymo eigą.
Pirmasis vizitas implantologijos centre – ko iš jo tikėtis?
Pirmojo vizito metu pacientai yra nuodugniai ištiriami ir pakonsultuojami visais klausimais, susijusiais su dantų implantavimu. Taip pat jau pirmojo vizito metu daromos rentgeno nuotraukos – dantų rentgenograma, be kurios ši procedūra būtų sunkiai įsivaizduojama. Kiekvienas implantologijos centras turi pačią moderniausią, ypač brangiai kainuojančią įrangą, tad visi duomenys yra tikslūs. Pirmojo vizito metu parenkamos ir vietos, į kurias kitų apsilankymų metu bus įsriegiami dantų implantai. Taip pat odontologas turėtų išsamiai įvertinti, ar pakaks kaulinio audinio, ar jo kokybė yra tinkama, ar kaulinis audinys yra pasirengęs išlaikyti ateityje padidėsiančias apkrovas ir spaudimą.
Antrasis apsilankymas implantologijos centre – įsriegiami vienas ar keli implantai
Paprastai jau antrojo vizito metu į žandikaulį yra įsriegiami arba įstatomi implantai, priklausomai nuo jų rūšies ir gamintojo. Svarbiausia čia – sterilumas ir kruopščiai atliktas darbas: tai lemia implantavimo sėkmę. Įsriegiant implantus, pacientams taikoma vietinė nejautra – vietinis nuskausminimas, kaip ir įprastų odontologinių procedūrų metu.
Tuomet prasideda implanto gijimas ir susijungimas su taip vadinamuoju alveoliniu žandikaulio kaulu. Sugijimas trunka skirtingai – tai priklauso nuo daugelio dalykų: pavyzdžiui, konkrečios vietos žandikaulyje, paciento sveikatos, nuo kaulo kokybės, nuo panaudoto procedūros metu implanto ir jo kokybės, nuo to, kaip pacientas rūpinasi burnos higiena ir taip toliau. Labai svarbi ir gydytojo kompetencija – kai kuriuose šaltiniuose rašoma, kad implanto rūšis lemia vos iki keliolikos procentų procedūros sėkmės, tuo tarpu gydytojo profesionalumas ir patirtis yra patys svarbiausi veiksniai norint, kad implantacija būtų sėkminga ir ilgalaikė.
Vidutiniškai, kaip teigia ne vienas implantologijos centras, implantai prigyja per 3-6 mėnesius. Tik po to laiko galima imtis protezavimo, atitinkančio paciento poreikius. Beje, dėmesį reikėtų atkreipti ir į tai, kad skirtingai implantuojasi implantai, įsriegti apatiniame ir viršutiniame žandikauliuose. Apatinėje dantų eilėje įsriegtas implantas dažniausia įsitvirtina čia per 3-4 mėn., o štai viršutiniame dantų lanke implantai „įsikuria“ per maždaug 4-6 mėnesius. Tikslesnę informaciją, kiek galiausiai užtruks implantacija, įvardinti gali tik gydytojas, įvertinęs daugelį veiksnių.
Trečiasis vizitas – dantų reljefo tyrimas ir įspaudų nuėmimas
Kitą kartą apsilankius po kelių mėnesių, daromi dantų įspaudai. Ant implanto dedama specialios medžiagos ir nuimamas atspaudas. Jo prireiks norint tiksliai pagaminti dantų karūnėles arba tiltelius. Įspaudai siunčiami į specialias laboratorijas, kurias, kaip galima pastebėti, taip pat turi bene kiekvienas implantologijos centras. Karūnėlės arba tilteliai įprastai pagaminami per 10 dienų, tačiau kartais pacientams apie pagamintus protezus pranešama jau po savaitės, kartais – ir po dviejų. Konkrečiau taip pat reikėtų teirautis gydytojo.
Paskutinis susitikimas su gydytoju, dirbančiu implantologijos centre
Apsilankius paskutinį kartą, ant implantų bus uždedamos dantų karūnėlės arba tilteliai. Nuo šiol implantą prilaikys speciali atrama, ant kurios bus užfiksuojama karūnėlė. Jei sąkandis geras, nereikia kitų etapų, o jei karūnėlė šiek tiek kliūva, ji kiek apšlifuojama. Tačiau kadangi implantologijos centras karūnėles gamina labai kruopščiai, šlifavimo dažniausia neprireikia. Karūnėlei tobulai tinkant, ji pritvirtinama – panorus ją nuimti, tai padaryti galėtų tik specialistas. Tiek procedūrų prireiks, jei jūsų atvejis yra standartinis ir nereikės papildomo gydymo – senų šaknų traukimo, kaulo priauginimo operacijų ir kita. Vizitų poreikį tiksliau įvardys gydantis specialistas.