Ginekologės elgesys lemia pacientės savijautą


Pacientė ir ginekologėDažniau renkasi ginekologę, o ne ginekologą

Dauguma moterų intymių vietų sveikatos priežiūrai mieliau renkasi moterį ginekologe, o ne ginekologą. Tai lemia nenoras apnuoginti savo lyties organų „svetimam“ vyrui ir tikėjimasis, kad „moteris moterį geriau supras“. Deja, taip būna ne visada. Iš savo draugių, kolegių ar šeimos narių tikrai esame girdėję bent vieną istoriją, kurioje moters apsilankymas ginekologės kabinete ne tik nepagerino savijautos, bet ir ją pablogino.

Dažniausiai pasitaikančios ginekologės elgesio klaidos

Ne paslaptis, kad ginekologių, dirbančių viešojo sektoriaus įmonėse, ir tos pačios srities gydytojų, dirbančių privačiai, elgesys su pacientais gali skirtis. Tai lemia viena pagrindinių ginekologijos specialisčių klaidų – manymas, kad pacientė, einanti į viešojo sektoriaus gydymo įstaigą, už savo paslaugas ginekologei nesumoka. Socialinio draudimo įmokos – nemažą darbuotojos atlyginimą sudaranti dalis, ir nors tiesiogiai ši dalis gydytojos tarsi nepasiekia, visgi pacientė už jos teikiamas paslaugas jau sumokėjo. Žinoma, kai kurios viešojo sektoriaus gydymo įstaigos yra perpildytos ir gydytojai jose jaučiasi kaip konvejeryje. Vis dėlto atminkite, kad moteris, kuri jums yra tik „dar viena pacientė“ į jus žiūri kaip į vienintelį asmenį, galintį padėti ginekologijos klausimais.

Kita ginekologių dažnai daroma klaida – nereikalingi komentarai pacientės apžiūros metu. Suprantama, kad apie moters higieną ir su lytiniu gyvenimo susijusias ligas gydytoja išmano daugiau nei pacientė, tačiau tam tikrus patarimus reiktų išsakyti ne pašiepiančiu tonu, o mandagiai, subtiliai. Taip pat reikėtų vengti tokių frazių, kaip „tokia jauna ir vaisinga, o vaikų dar neturite“. Pacientės šeiminis gyvenimas – ne ginekologės reikalas.

Kartais ginekologės turi tam tikrų su moters higiena ar seksualiniu gyvenimu susijusių įsitikinimų, kuriuos bando įbrukti savo pacientėms. Vienos rekomenduoja naudoti tamponus, kitos liepia jų vengti. Vienos įtariai žiūri į moteris, aktyviai gyvenančias seksualinį gyvenimą, kitos pasisako už gimdymą tik jauname amžiuje ir t. t. Kiekviena moteris turi pasirinkimą, kokias higienos priemones naudoti ir kiek kartų per savaitę mylėtis, kada gimdyti. Patarinėti šiais klausimais – ne ginekologės darbas. Ji gali tik patarti vengti vienų ar kitų dalykų, jeigu pacientė serga ir duoti receptą reikalingiems vaistams. Visa kita – pačios pacientės reikalas.

Ginekologei dažnai tenka ir psichologės vaidmuo

Iš kitos pusės, ginekologė moteriai neretai atstoja ir daugiau nei lytinių organų sistemos gydytoją. Kai kurioms moterims ji tampa drauge, mama ir net psichologe viename asmenyje. Ginekologė gali patarti, paguosti, padėti priimti sudėtingą sprendimą. Todėl reiktų suprasti, kad per dieną išklausiusios daugybę istorijų ir priėmusios labai svarbių sprendimų, šios srities gydytojos pavargsta. O tada išlenda ir nereikalingi patarimai, ir, pacienčių manymu, joms be reikalo brukami įsitikinimai, ir kitos ginekologių daromos klaidos. Dėl šios priežasties svarbu nebijoti laiku sustabdyti jums nepatinkantį ginekologės elgesį paprastu pasakymu: „Suprantu, kad norite man gero, bet…“