Urologas – tai gydytojas, į kurį vyrai kreipiasi tada, kai juos užklumpa rimtas šlapimo ar lytinių funkcijų sutrikimas. Retai kuris vyras naudojasi šio gydytojo paslaugomis profilaktiškai. Tai suprantama – kaip ir moterims ginekologo kėdėje, taip ir vyrams, apsilankiusiems pas gydytoją urologą, tenka kovoti su tokioje aplinkoje kylančiu diskomfortu. Vis dėlto reguliarus apsilankymas pas šį specialistą gali padėti išvengti ne tik sunkių anksčiau minėtų funkcijų sutrikimų, bet ir prostatos vėžio.
Renkantis urologą Kaune ar kitame mieste, pacientui tikriausiai norėtųsi, kad procedūros, atliekamos šio gydytojo kabinete, būtų malonios ir kuo greičiau baigtųsi. Žinoma, ne visada galima numatyti, kiek laiko užtruksite pas urologą – tai priklauso nuo ligos, dėl kurios į jį kreipiatės, pobūdžio, ar procedūrų, kurias privalu atlikti sprendžiant jūsų problemą, gausos. Svarbu suprasti, kad urologas yra profesionalus gydytojas, kuris jus mato kaip dar vieną pacientą, o ne žmogus, kurio reiktų baimintis ar gėdytis.
Į urologą galima kreiptis bet kokiu su lytine ar šlapinimosi funkcija susijusiu klausimu. Geriau paklausti apie dalykus, kurie jus neramina, patikimo specialisto, nei bandyti problemas spręsti „liaudiškais“ metodais ar paisyti draugų nuomonės. Tai, apie ką kalbėsitės su urologu jo kabinete, liks visiškai konfidencialu, todėl jam drąsiai galite papasakoti apie jus neraminančias problemas, netgi tas, apie kurias nedrįstate kalbėtis su savo artimaisiais ar šeimos gydytoju.
Kokie signalai rodo, kad galbūt atėjo laikas apsilankyti pas urologą? Visų pirma, tai pasikaitę seksualinio gyvenimo įpročiai. Jeigu anksčiau mylėtis su savo antrąja puse norėdavote dažnai, o pastaruoju metu labai retai ar netgi vengiate to, galima įtarti esant prostatos sutrikimą. Žinoma, problemos gali būti ir psichologinės, tačiau niekas geriau už jus negalėtų atskirti, ar jos tikrai ne fiziologinės.
Vyresni nei 45 metų vyrai į urologą turėtų kreiptis profilaktiškai, nepriklausomai nuo to, ar jie turi sveikatos sutrikimų, ar ne, o jaunesni – atsiradus tokiems pavojingiems sveikatai signalams, kaip kraujas šlapime ar spermoje, šlapimo patamsėjimas, putojimas. Prostatos sutrikimus gali rodyti dažnas kėlimas naktį šlapintis (ypač kai tai vyksta nesulaukiant rezultato), skausmas dubens apačioje, skausmingas šlapinimasis, pastebimai susilpnėjusi šlapimo srovė. Jeigu pastebite, jog iš šlaplės skiriasi pūlingos išskyros, į urologą kreipkitės nedelsiant, nes po keleto parų galite likti nevaisingas.
Apie rimtus lytinės sveikatos sutrikimus rodo ne tik matomi, bet ir apčiuopiami lytinių organų ir juos supančios sistemos dalių pakitimai. Jeigu pakito jūsų sėklidės (pastebimai padidėjo, jose atsirado nelygumų arba jos pasidarė itin jautrios ir skausmingos), kreipkitės į urologą nedelsdami. Urologo kabinete sėkmingai išgydomos ir tokios problemos, kaip šlapimo pūslės uždegimas bei kiti šlapinimosi sutrikimai. Kuo anksčiau kreipsitės į šį specialistą, tuo didesnė tikimybė išsaugoti savo vyriškumą ir gerą sveikatą.