Lipolitinis skulptūrinis masažas – kas tai?
Reabilitacijos centruose, dar vadinamuose reabilitacijos klinikomis, atliekami įvairaus pobūdžio masažai. Vienų jų tikslas – atpalaiduoti, kitų – pagerinti kraujotaką ar raumenų darbą, trečių – pagydyti, o ketvirtų – padėti sumažinti kūno apimtis. Būtent tokie yra ir lipolitinio skulptūrinio masažo tikslai. Atlikti šio masažo į reabilitacijos centrą skuba tie, kurie nori suderinti efektyvų riebalų tirpdymo procesą ir atsipalaidavimą.
Lipolitinis skulptūrinis masažas yra sukurtas Junginėse Amerikos valstijose, tačiau vis labiau populiarėja ir Lietuvoje. Kitaip jis dar vadinamas modeliuojančiuoju masažu, kadangi padeda suskurti norimas kūno formas. Šis masažas gelbsti norint atsikratyti net labiausiai įsisenėjusio celiulito, todėl yra ypač mėgiamas tarp moterų.
Kaip tai veikia?
Lipolitinis masažas yra vadinamas vienu veiksmingiausių masažų, atliekamų rankomis. Jis efektyviai sumažina riebalinį audinį pilvo, sėmenų, kojų srityse. Riebalai pradeda tirpti reabilitacijos centro gydytojui masažuojant kūną ir taip skatinant riebalų skaidymosi procesus. Toks masažas gerina medžiagų apykaitą, šalina limfos skysčio ir vandens sankaupų perteklių, mažina odos paburkimą ir celiulitą.
Po masažų kurso reabilitacijos centre sutvirtinama suglebusi kūno oda, sustangrėja raumenys. Todėl ši masažo rūšis yra ypač tinkama moterims, norinčioms numesti svorio ir sustangrinti odą po gimdymo. Įprastai masažų kursą sudaro dešimt procedūrų, po kurių bendras kūno svoris sumažėja iki 5 procentų.
Viena lipolitinio skulptūrinio masažo procedūra trunka nuo 45 iki 60 minučių. Baigus masažuoti odą, ji įtrinama specialiu aliejumi, dar labiau sustiprinančiu masažo efektyvumą.
Fizinė ir psichologinė lipolitinio skulptūrinio masažo nauda
Lipolitinis skulptūrinis masažas ne tik mažina kūno apimtis ir celiulitą, bet ir suaktyvina šlaunų bei pilvo raumenis, suteikia odai elastingumo, pagerina kūno audinių aprūpinimą deguonimi. Kitaip nei masažavimas specialiais odą įsiurbiančiais masažuokliais, skulptūrinis masažas nepalieka kraujosrūvų ir mėlynių, o rezultatas matomas jau po pirmosios procedūros.
Skulptūrinis masažas teigiamai veikia žmogaus imuninę sistemą, stiprina organizmą, suteikia energijos. Dėl šios priežasties po masažo pacientai jaučiasi lengvesni ir iš reabilitacijos centro išeina pakilesnės nuotaikos, labiau pasitikintys savimi.
Rekomenduojamas ne visiems
Vis dėlto kai kuriems pacientams lipolitinis skulptūrinis masažas, pasak reabilitacijos centrų specialistų, neturėtų būti atliekamas. Tai pacientai, sergantys onkologinėmis ligomis, turintys venų veiklos sutrikimų, sergantys širdies ir kraujotakos sistemos ligomis. Taip pat jo nepatariama atlikti užpuolus odos infekcijai ar ligai, nėštumo metu, vis dar maitinant kūdikį krūtimi.